Artefakty, krzaczki, dziwne znaczki, linie

Objawy takie, jak dziwne kolory, przebarwienia, podzielony ekran to efekt uszkodzonej płyty głównej (a konkretnie chipsetu grafiki). Do uszkodzenia dochodzi w wyniku przegrzania się laptopa, spowodowanego dużą ilością zalegającego wewnątrz kurzu oraz obciążeniem aplikacjami.  W takich przypadkach grafikę można naprawić poprzez reballing chipsetu, bądź jego wymianę w naszym serwisie.


Problem z obrazem dotyka takie laptopy, jak: HP, Asus, Dell, Fujitsu Siemens i Toshiba z chipsetami grafiki nVidia. Laptopy te po dwóch latach pracy o wiele bardziej się nagrzewają z powodu dużej ilości kurzu i stwardniałych past termoprzewodzących. Ich chipsety grafiki mają skłonność do podwyższonej temperatury pracy. Problem przegrzewania nie omija nawet droższego sprzętu firm Apple i Sony. Tam też dochodzi do podobnych uszkodzeń.


Pierwsze objawy usterki to wysoka temperatura pracy, wyłączanie się laptopa podczas pracy oraz chwilowe utraty obrazu. W takich przypadkach należny udać się z laptopem na konserwację, by zatrzymać proces jego uszkadzania.

 

W naszym serwisie Cam-Tech w Suwałkach zajmujemy się naprawą laptopów takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Samsung, LG, Twinhead, NEC, IBM, Lenovo, Maxdata. Serwisujemy również notebooki firmy Apple: Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini. 

 

Możliwe uszkodzenia:

 

  • Uszkodzona płyta główna (konieczna naprawa płyty),
  • Uszkodzona karta graficzna (konieczny reballing chipsetu),
  • Uszkodzona matryca (konieczna wymiana matrycy),
  • Uszkodzenie taśmy łączącej matrycę z płytą główną (konieczna wymiana taśmy).

 

Jeśli nie wiesz co się dzieje z Twoim laptopem Serwis Laptopów Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.