Blady obraz, brak podświetlenia matrycy

 

Co powoduje błędne działanie podświetlenia?

 

Za brak podświetlenia, ciemny obraz, słabo widoczny pulpit odpowiedzialne są świetlówki matrycy (ekranu) laptopa. Uszkodzone może być ich zasilanie (za które odpowiada inwerter) albo w rzadszych przypadkach mikrokontroler (układ) zasilania płyty głównej.

 

Brak podświetlenia matrycy/rozmazany obraz 

W zdecydowanej ilości przypadków mamy do czynienia z uszkodzeniami inwertera. Diagnoza jednak nie jest prosta, niejednokrotnie okazuje się, że wadliwie działają zupełnie inne elementy. Dosyć poważne może być uszkodzenie płyty głównej (brak sterowania inwertera) lub elektroniki matrycy. Doświadczeni elektronicy potrafią sobie poradzić nawet i z tak skomplikowanymi zadaniami. Przywrócenie laptopa do pełni sprawności wymaga wymiany świetlówki/inwertera, a w trudniejszych przypadkach zaś naprawy płyty głównej.

 

Innym powodem uszkodzeń ekranu jest zmęczenie materiału obudowy w wyniku przewożenia i wstrząsów. Matryce laptopów są też szczególnie wrażliwe na wadliwe działanie zawiasów. Jeśli nie wiesz co dzieje się z Twoim laptopemserwis Cam-Tech zaprasza na darmową diagnozę.

 

Które laptopy da się naprawić?

 

Problemy z obrazem wystepują we wszystkich laptopach: Acera, Asusa, Alienware, Aristo, Della, HP dv, Compaqa, Asusteka, Packard Bella, Toshiby, Belinei, eMachines, Samsunga, LG, Twinheada, NECa, IBMa, Lenovo, MSI, Maxdaty. Oczywiście każdy model komputera charakteryzuje się odmienną konstrukcją, ewentualne uszkodzenia mogą mieć więc bardzo zróżnicowaną genezę. W przypadku kiepskich obudów dochodzi do zmęczenia materiału, uszkodzeń okablowania (tasiemki biegnącej od ekranu do płyty głównej) oraz uszkodzeń wynikających z luźno pracujących zawiasów lub wyłamanej plastikowej obudowy.

 

Problemy z ekranem nie omijają również komputerów firmy Apple. Nasz serwis naprawia wszystkie najpopularniejsze notebooki tego producenta Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody.

 

Jeśli nie wiesz co się dzieje z Twoim laptopem Serwis Laptopów Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.