Czarny ekran po włączeniu laptopa - brak obrazu

 

Należy poruszać klapą górną laptopa, jeśli dochodzi do zmian na ekranie (chwilowo widoczny obraz), uszkodzona może być tasiemka/slot taśmy matrycy na płycie głównej.

 

Do uszkodzenia dochodzi na wskutek zapiekających się zawiasów, co powoduje zbytnie naciąganie się taśmy matrycy i wyginanie się jej płytki drukowanej. Należy się również dobrze przyjrzeć matrycy być może obraz występuje, ale jest bardzo słabo widoczny wskazuje to na uszkodzenie świetlówek matrycy (lub inwertera). Do uszkodzenia dochodzi na w skutek zmęczenia materiału bądź wstrząsu.

 

Jeśli żadne z powyższych objawów nie występują, podejrzenie spada na grafikę.

 

Pierwsze objawy uszkodzenia grafiki to wyłączanie się laptopa podczas obciążenia, samoczynne wychodzenie z obciążających grafikę aplikacji, czarny ekran po uruchomieniu laptopa oraz samoczynna zmiana rozdzielczości ekranu. W takich przypadkach konieczna jest konserwacja płyty głównej. O skuteczności naprawy można się przekonać po jej wykonaniu. W naszym serwisie laptopów płacisz tylko wtedy, gdy naprawa jest skuteczna.

 

W przypadkach, gdy karta graficzna była już regenerowana (reballing chipsetu, grafiki) a laptop i tak odmawia posłuszeństwa, stosuje się wymianę chipsetu grafiki na nowy. Zachęcamy do wizyty w serwisie i poddanie płyty głównej regeneracji.

 

Możliwe przyczyny:

  • Uszkodzona płyta główna,

  • Uszkodzona karta graficzna,

  • Uszkodzona matryca,

  • Uszkodzona taśma łącząca matryce z płytą główną.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.