Instalacje zbiorcze telewizyjne

 

Instalacje zbiorcze dla budownictwa wielorodzinnego, oferta dla deweloperów i spółdzielni jak i Osób prywatnych.

 

Każdy współczesny budynek wielorodzinny powinien zostać wyposażony w zbiorczą instalację telewizyjną. Dotyczy to zarówno telewizji kablowej, naziemnej i satelitarnej, jak i wideodomofonów.

 

Korzyści z posiadania instalacji zbiorczej: 

Instalacja zbiorcza w budynku niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim zdecydowanie podnosi wartość dodaną mieszkań, gdyż lokatorzy nie muszą ponosić indywidualnych opłat za podłączenie do instalacji. Jeżeli przewidzimy także system telewizji satelitarnej, nie muszą oni kupować i montować indywidualnych anten, oszczędzając pieniądze.

 

Instalacja zbiorcza z wykorzystaniem Naziemnej Telewizji Cyfrowej, da mieszkańcom dostęp do darmowej telewizji. Po raz kolejny podnosimy wartość mieszkań, dając lokatorom kilkanaście kanałów telewizyjnych w standardzie mieszkania.

 

Instalacja zbiorcza poprawia także estetykę budynku, gdyż rezygnujemy z lasu anten, na każdym balkonie. Przy instalacji zbiorczej, zamontujemy jeden zestaw antenowy na dachu budynku.

 

Ponadto przy instalacji zbiorczej, każdy z mieszkańców ma możliwość doskonałego odbioru. W przypadku jej braku mieszkańcy od strony północnej, nie mogliby instalować telewizji satelitarnej, gdyż sygnał jest tam niedostępny.

 

Podsumowując: 

  • dla dewelopera budującego nowy budynek instalacja zbiorcza podnosi wartość mieszkań i poprawia jego estetykę, dając idealny odbiór każdemu mieszkańcowi,
  • w przypadku już istniejących obiektów, nowoczesna instalacja zbiorcza jest już koniecznością.

 

W przypadku nowego budynku: 

W przypadku nowo budowanego obiektu, należy zgłosić się do nas już na etapie projektowania. Jeżeli przewidzimy istnienie dobrze zaprojektowanej instalacji zbiorczej już na samym początku inwestycji, obniży to późniejsze koszty realizacji.

 

Niestety cały czas spotykamy się ze źle zaprojektowanymi instalacjami przez architektów...

 

Możliwości systemów teletechnicznych zmieniają się bardzo szybko, dlatego przy projektowaniu powinniście skorzystać Państwo z naszej pomocy. Architekci nie są po prostu na bieżąco i mogą powielać już nieaktualne schematy.

 

Spotkaliśmy się także z sytuacją, gdzie biuro projektowe przewidziało instalację wyłącznie pod telewizję kablową, a budynek był umiejscowiony w lokalizacji, gdzie przez kolejne kilka lat telewizji kablowej nie będzie! 

 

Już istniejące budynki, wspólnoty i spółdzielni.

Modernizacja instalacji.

 

Większość instalacji zbiorczych w budownictwie wielorodzinnym przestała działać w 2013 roku, a mieszkańcy korzystający z telewizji naziemnej zostali bez telewizji! Instalacje zbiorcze, które wykonywane były nawet kilka lat temu, nie przywidywały możliwości odbioru telewizji cyfrowej a ta zastąpiła sygnał analogowy. Budynki oparte na urządzeniach zwanych przemiennikami, nie są gotowe na odbiór sygnału cyfrowego.

 

Takie instalacje należy jak najszybciej modernizować!

 

Każdy budynek traktujemy indywidualnie. W niektórych przypadkach wystarczy przestrojenie urządzeń i odpowiednie przestawienie anten, w innych trzeba zamontować nowe urządzenia aktywne. Czasami niestety, niezbędne jest wykonanie nowego okablowania strukturalnego.

 

Zawsze wybieramy metodę generującą najmniejsze koszty dla mieszkańców. Stąd czasami warto wykonać nowe okablowanie i zaoszczędzić na urządzeniach, sumarycznie wykonując modernizację taniej.

 

Zapraszamy spółdzielnie i wspólnoty do kontaktu. Wykonamy odpowiednie pomiary potwierdzając czy instalacja nadaje się do odbioru cyfrowego sygnału czy nie. W przypadku konieczności modernizacji przygotujemy odpowiednie rozwiązania.