Klawiatura nie działa, wyrwane klawisze

Jest to powszechna usterka, na szczęście w zdecydowanej większości przypadków niedziałającą klawiaturę można wymienić na sprawną. Wymiana klawiatury to stosunkowo niewielki koszt, zależy głównie od wieku i modelu laptopa.
 
Oferujemy bezpłatną wycenę naprawy i ustalenie usterki.
 
Czy moja klawiatura jest uszkodzona?
Najczęściej spotykane objawy uszkodzenia klawiatury to oczywiście niedziałające pojedyncze klawisze, mogą one być wyrwane, stawiać opór przy przyciskaniu albo generować zupełnie inne znaki. W niektórych przypadkach posłuszeństwa odmawia cała klawiatura albo kilka klawiszy. Takie symptomy pojawiają się przede wszystkim po zalaniu laptopa lub zużyciu klawiatury. Przeważnie zalecamy naszym Klientom wymianę klawiatury na nową. Koszty takiej operacji nie są wysokie, delikatna konstrukcja i podatność na uszkodzenia sprawiają, że naprawa starej klawiatury jest zwyczajnie nie opłacalna.
 
Błędy klawiaturowe występują najczęściej, gdy na klawisze dostanie się płyn (zalanie klawiatury) lub klawisze odpadają (są poluzowane). Wskutek zalania dochodzi zwykle do uszkodzenia styków elektroniki, przez co klawiatura nie może normalnie działać. Niestety, nawet jeśli uda się wysuszyć klawiaturę z zewnątrz jej styki nadal pozostaną „brudne”, co objawi się problemami podczas pisania i używania komputera. Jedynym wiarygodnym sposobem rozwiązania tego problemu jest zmiana klawiatury na nową.
 
Jeśli jedyny problem stanowi odpadnięcie przycisku czasem naprawa jest możliwa (jeśli nie doszło do uszkodzenia plastikowych mocowań lub wyrwania metalowych zaczepów). Gdy mechanizm mocowania przycisku uległ znacznym uszkodzeniom zalecamy wymianę klawiatury.
 
Ile kosztuje wymiana klawiatury?
Mieści się w przedziale 60-300 zł, w zależności od wieku i modelu laptopa.
 
Jakie mogą być następstwa uszkodzeń klawiatury?
Uszkodzona klawiatura lub jej tasiemka może również prowadzić do innych objawów uszkodzeń, jak chociażby niedziałającego touchpada albo trudności z uruchomieniem Windowsa.
 
 
Jeśli nie są Państwo pewni co do źródła usterki zapraszamy na darmową diagnozę.
 
 

Jeśli nie wiesz co się dzieje z Twoim laptopem Serwis Laptopów Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.