Konserwacja, czyszczenie laptopa

 

Gdy notebook się wyłącza i jest bardzo gorący jasne jest, iż dzieje się coś niedobrego z chłodzeniem. Na chłodzenie laptopa składa się wentylator, radiator, pasta termoprzewodząca, termopady. Przyczyną występujących uszkodzeń najczęściej jest kurz i włosy zwierząt, występujące przy transporcie wstrząsy bądź zmęczenie materiału.

 

Niemal wszystkie laptopy (zwłaszcza laptopy brudne w środku, o mniej przemyślanej konstrukcji) są podatne na tego typu uszkodzenia. Usterkom ulega wentylator, ale i radiator poprzez rozszczelnienie i brak przekazywania ciepła chipsetów płyty do radiatora.

 

Takimi problemami zajmuje się nasz Serwis Cam-Tech poprzez naprawę bądź wymianę uszkodzonej części. Jeśli Twój laptop nadmiernie się grzeje lub wentylator pracuje zbyt głośno nie zwlekaj z jego konserwacją!

 

Zapraszamy na bezpłatną wycenę naprawy i ustalenie usterki.

 

Czy mój wentylator jest uszkodzony?

 

Do usterek wentylatora w komputerze dochodzi w wyniku występujących temperatur, co prowadzi do zniekształceń konstrukcji i minimalnych deformacji, a te z kolei do uszkodzenia mechanicznego silnika i elektroniki wentylatora. Powodem może być również kurz osadzający się na mechanizmie i wysuszenie cześć ruchomych wentylatora.

 

Aby sprawdzić, jak ma się nasz wentylator, należy przyłożyć rękę do miejsca, gdzie znajduje się wylot ciepłego powietrza. Jeżeli nie poczujemy podmuchu powietrza lub będzie on słaby to z pewnością układ chłodzenia jest mocno zakurzony i nie pozwala na prawidłową wymianę powietrza.

 

Zalecane jest czyszczenie laptopa konserwacja płyty głównej.

 

Należy się również przysłuchać pracy wentylatora. Jeśli wentylator chrobocze, buczy, brzęczy, terkocze, zgrzyta jednym słowem hałasuje, to znak, że jego czas życia dobiega końca. Zalecamy w takich przypadkach konserwację wentylatora i układu chłodzenia. W większości tego typu usterek udaje się uniknąć wymiany na zamiennik, a wentylator pracuje jak nowy.

 

Pamiętajmy, że uszkodzenie wentylatora prowadzi do innych usterek płyty głównej, związanych z przegrzaniem się układów, mostka, grafiki. Zatem objawów wyżej wymienionych nie wolno ignorować.

 

Jeśli nie wiesz co się dzieje z Twoim laptopem Serwis Laptopów Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.