Laptop nie włącza się, brak ładowania

 

Poniżej przedstawiamy możliwości uszkodzeń przy objawie, jakim jest brak zasilania laptopa

 

Jeśli nie wiesz, dlaczego Twój laptop się nie włącza zapraszamy do kontaktu.

 

Mój laptop się nie włącza, co robić?

 

Do najczęściej spotykanych problemów należy uszkodzenie gniazda, które poprzez zwarcia uzyskuje wysoką temperaturę i topi wtyczki zasilaczy, problem dotyczy laptopów wszystkich marek.

 

Tego typu uszkodzenia zdarzają się szczególnie często przy zasilaczach nieoryginalnych. Jednorazowa oszczędność poniesiona na tanim zasilaczu może prowadzić do kosztownych konsekwencji, apelujemy zatem o używanie oryginalnych akcesoriów (szczególnie, że koszt nie jest wygórowany wynosi od 90 do 250 zł). Jeśli nie mogą Państwo jednoznacznie stwierdzić uszkodzenia gniazda zapraszamy na bezpłatną diagnozę.

 

Kolejną usterką, która mogła wystąpić przy takich objawach jest uszkodzenie płyty głównej (układów przetwornicy i mostka). Przyczyną usterki może być przegrzanie płyty głównej w wyniku obciążenia grami, programami graficznymi bądź nagromadzenia się dużej ilości kurzu w chłodzeniu.

 

Pod uwagę należy wziąć również zwarcia gniazda zasilania i zasilacza, a nawet występowanie przepięć w sieci. Do uszkodzeń dochodzi najczęściej, gdy zasilacz jest podpięty do kontaktu w ścianie bez uziemienia (tak zwanego bolca). Należy upewnić się, czy posiadany zasilacz jest sprawny, wystarczy w tym celu podpiąć do laptopa inny, działający zasilacz.

 

Stary zasilacz należy dokładnie obejrzeć i osłuchać, zwracając przy tym uwagę na obluzowaną wtyczkę, pęknięty kabel oraz stopiony plastik. Częstą oznaką uszkodzenia jest trzeszczenie lub piszczenie dochodzące z obudowy zasilacza. Zwiastuje ono uszkodzenie kondensatorów i konieczność ich wymiany.

 

W ekstremalnych przypadkach uszkodzeniu ulegają wszystkie wymienione powyżej komponenty zasilacz, gniazdo zasilania, płyta główna.

 

Średni czas naprawy/wymiany gniazda zasilania to 3 dni robocze.
Średni czas naprawy płyty głównej (przetwornica, mostek i inne) to 5 – 10 dni roboczych.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.