Laptop nie widzi dysku

 

Jeśli Windows nie działa, lub przy włączeniu komputera pojawia się komunikat "Boot device not found" zapraszamy do naszego serwisu Cam-Tech na bezpłatną diagnozę do 2 dni roboczych.

 

W przypadku, gdy nie możemy zainstalować systemu Windows, problem może tkwić w samym dysku twardym. Płyta główna może nie widzieć dysku, dlatego trzeba sprawdzić, czy dysk jest odpowiednio dopięty. Przyczyną może być również uszkodzenie elektroniki dysku lub talerzy dysku, w takich przypadkach należy dysk wymienić.

  

Jeśli dane zawarte na nim są bardzo ważne, zapraszamy do naszego serwisu na odzyskiwanie danych. Aby sprawdzić stan dysku twardego, należy go podłączyć do innego urządzenia i sprawdzić czy działa właściwie, czy nie wydaje dziwnych dźwięków, jak skrobanie, piszczenie i tykanie.

 

Przyczyną może być również uszkodzona płyta główna, chipset mostka odpowiadający za zarządzanie większości urządzeń laptopa. W takich przypadkach konieczny jest reballing chipsetu lub jego wymiana na nowy.

 

Wymieniamy dyski twarde i instalujemy systemy operacyjne z uprzednim przeniesieniem ważnych danych.

 

Jeśli nie wiesz co się dzieje z Twoim laptopem Serwis Laptopów Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.