Migotanie ekranu, kolorowe linie

 

Migotanie ekranu bądź znikanie obrazu na matrycy laptopa występujące przy poruszaniu ekranem w przód i w tył. Objawy takie, jak zanikanie obrazu do czerni lub bieli, poziome linie, przebarwienia w różne kolory to efekt tarcia taśmy matrycy o górną obudowę laptopa i zawiasy.

 

Najczęściej przyczyną usterki są źle pracujące zawiasy, które wywierając opór na dolną część obudowy (gdzie są przymocowane) uszkadzają mocujące je gwinty i stwarzają luzy.

 

Doprowadza to do wspomnianego już niepożądanego tarcia zawiasu o taśmę matrycy. Efekt poziomych pasków na ekranie pogłębia się w miarę długotrwałego tarcia o zawiasy i przecierania się okablowania tasiemki.

 

 Uszkodzenie tasiemki może prowadzić również do uszkodzenia elektroniki matrycy laptopa bądź slotu taśmy na płycie głównej.

 

Aby usunąć problem, należy prze konserwować zawiasy i zregenerować, następnie naprawić lub wymienić taśmę matrycy, zabezpieczając ją taśmami stabilizującymi. Takie rozwiązanie ją zabezpieczy i ustabilizuje, dzięki czemu otwieranie i zamykanie obudowy nie spowoduje już więcej usterek.

 

Jeśli nie wiesz, co dzieje się z Twoim laptopem, zapraszamy na bezpłatną diagnozę w naszym Serwisie.

 

Serwis komputerowy Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.