Kamery przemysłowe CCTV

Kamery przemysłowe CCTV

Aby nie wprowadzać Państwa w zawiłe i mało zrozumiałe szczegóły techniczne, postaramy się opisać wszystko w miarę prostym językiem, tak by wszystko było jasne i zrozumiałe. Monitoring analogowy, czy jak kto woli monitoring HD, jest wciąż najczęstszym wyborem ze względu na jego cenę - jest znacznie tańszy i prostszy w budowie niż cyfrowy monitoring IP. Decydując się jednak na monitoring HD jesteśmy zmuszeni układać okablowanie od kamer bezpośrednio do rejestratora, a co za tym idzie nie podepniemy kamery HD do istniejącej sieci komputerowej. Oczywiście istnieją mediakonwentery umożliwiające przesłanie sygnału analogowego siecią IP, ale jest to rozwiązanie bardzo kosztowne. W efekcie końcowym uzyskamy taką samą cenę jak kompletnego monitoringu cyfrowego.

W przypadku kamer HD, na których opiera się monitoring analogowy nie mamy dużego wyboru jakości obrazu. Dostępne są dwa standardy rozdzielczości - Full HD (1080P - 1920x1080) oraz HD czyli (720P - 1280x720). W przypadku kamer IP jest to rozdzielczość sięgająca nawet 4K - 4096×3112, która skupia znacznie więcej detali.

Jednak to nie oznacza, że taki monitoring HDTV będzie marnej jakości. Wystarcza on w zupełności w niewielkich lokalach, biurach czy magazynach. Dostęp do archiwum z zapisu kamer w przypadku monitoringów analogowych nie różni się praktycznie niczym od tego z IP - podpinamy rejestrator do sieci komputerowej, konfigurujemy i mamy dostęp tak jak w przypadku kamery IP. Różnicą jest brak możliwości logowania się do poszczególnych kamer. Ograniczenie to nie pozwala montować takich kamer np. w zastosowaniu miejskim, gdzie kamery są od siebie oddalone o kilometry. Dlatego kamery HD znajdują swoje zastosowanie w niewielkich obiektach, takich jak sklepy, prywatne domy czy biura.

Monitoring

- projekt, dostawę, montaż kamer,
- konfiguracja systemów CCTV,
- serwis systemów telewizji przemysłowej, oraz sieci monitoringu,
- modernizacje i wymianę systemów monitoringu,
- zestawy do monitoringu domu, firmy, osiedla,
- fachowe doradztwo w doborze monitoringu,
- kamery zastępcze w razie awarii.

Monitoringi

Montaż kamer przemysłowych

Instalacja kamer, kamery, monitoringi. +48 790 807 829