Nagrywarka DVD nie czyta płyt

 

Nagrywarki DVD są urządzeniami awaryjnymi, ponieważ posiadają dość delikatny mechanizm odczytu danych (laser), któremu nie służą kurz i wstrząsy. Mechanika działania często jest zakłócana czynnikami zewnętrznymi, z biegiem lat funkcjonuje coraz gorzej.

 

W większości napędy DVD są dostępne i można je wymienić w naszym serwisie. Jeśli nagrywarka przerywa odczytywanie lub wyrzuca płyty, można pokusić się o konserwację mechaniki, jednak jeśli CD-DVD jest nie widoczne (szumi ale nie odczytuje płyt) zalecamy wymianę napędu CD-DVD.

 

W szczególnych przypadkach brak widoczności napędu CD-DVD może być spowodowany przez uszkodzenie się płyty głównej. Winowajcami są też często delikatne deformacje urządzenia w wyniku zmęczenia materiału i ekstremalnych temperatur. 

 

 

Inne awarie mylone z uszkodzeniem CD/DVD:

  •  Uszkodzenie systemu lub jego instalatora, (uszkodzona płyta albo źle nagrany system),
  • Uszkodzenie dysku twardego,
  • Uszkodzenie płyty głównej,
  • Uszkodzenie płyty CD lub DVD.

 

 

   

Jeśli nie jesteś pewien co do usterki zapraszamy na bezpłatna diagnozę laptopa do naszego serwisu!

 

Serwis komputerowy Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

 

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.