Naprawa ekranu laptopa

 

Ekran (matryca LCD) laptopa może być uszkodzona na wiele sposobów: ekran może być pęknięty (rozbity) lub rozlany, może pokazywać linie, losowo wybrane znaki, białe lub czarne, pokazywać bardzo ciemny obraz.

 

Pęknięcia mogą być spowodowane wypadkiem (upadkiem) lub zbyt gwałtownym otwieraniem pokrywy laptopa, gdy zawiasy ciężko pracują (jest to częstą przyczyną zniszczenia elektroniki i obudowy, a także wyłamania ekranu). Jeżeli ekran posiada oznaki uszkodzeń fizycznych, w tym rozlanie trzeba go wymienić.

 

 

Czy muszę wymieniać ?

Jeśli na ekranie widoczne są linie, kropki lub losowe znaki nie wszystko stracone! Wina może leżeć nie tylko po stronie wadliwego ekranu, ale także płyty głównej lub wadliwego kabla (taśmy) prowadzącego do matrycy przez zawias laptopa.

 

Bardzo ciemny ekran (obraz duch) może być spowodowany przez wadliwy ekran, ale jest bardziej prawdopodobne, że winne są świetlówki matrycy ( w przypadku LCD ), które oczywiście można wymienić. Inne przyczyny dysfunkcji to przerwany kabel, uszkodzona płyta główna lub uszkodzony przełącznik.

 

Koszt matrycy waha się od 100 zł do 500 zł. Ekran należy bardzo dokładnie dopasować do naszego laptopa, czy jest to Acer, Asus, Toshiba,czy komputer firmy HP czy też bardziej luksusowe Sony Vaio, Apple. Matryca musi być dopasowana pod względem wielkości przekątnej ekranu, rozdzielczości, typu matrycy LED, LCD, świetlówki, typu elektroniki, matrycy i slotu taśmy.

 

Cam-Tech Serwis Suwałki może naprawić każdy z problemów wymienionych powyżej, w tym również spowodowany awarią płyty głównej.

Zapraszamy!


Kiedy należy naprawić lub wymienić matrycę laptopa

  • Pęknięty ekran LCD,

  • Problemy z wyświetlaniem obrazu,

  • Uszkodzone piksele,

  • Linie na ekranie,

  • Zalanie cieczą lub uszkodzenia mechaniczne.

 

Cam-Tech Serwis Suwałki posiada wieloletnie doświadczenie, specjalizujemy się w naprawach i wymianach ekranu LCD we wszystkich głównych markach laptopów, w tym Compaq, Dell, IBM, Packard, MSI, Fujitsu Siemensy.

 

Serwis komputerowy Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

 

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.