Nie działa sieć bezprzewodowa WI-FI

 

Temat sieci bezprzewodowej i dostępu do Internetu jest tak szeroki że w przypadku występujących dysfunkcji z połączeniem, laptop powinien być sprawdzony osobiście przez serwisanta. Dlatego zapraszamy do skorzystania z darmowej diagnozy i wyceny naprawy w naszym serwisie komputeorwym.

 

Najczęściej przyczyną braku połączenia z siecią Wi-Fi jest problem ze sterownikami, dlatego należy w pierwszym rzędzie odinstalować i zainstalować na nowo sterowniki karty sieciowej. Należy również sprawdzić, czy nie mamy zainstalowanych dwóch programów antywirusowych (nie jest to zalecane) oraz czy ustawienia antywirusa i zapory umożliwiają połączenie z siecią.

 

Jeśli problem z połączeniem się utrzymuje, należy przeinstalować system Windows/Linux wraz ze sterownikami, ponieważ aktualnie może dochodzić do konfliktów pomiędzy oprogramowaniem i sterownikami zainstalowanych urządzeń. Jeśli jednak i to nie pomoże, najlepiej jest kupić zewnętrzną kartę Wi-Fi na USB lub PCMCIA lub Express Card.

 

W ten sposób ominiemy w szybkim tempie gnębiący nas problem. Jeśli taka opcja nie wchodzi w grę, można brnąć dalej i sprawdzić działanie karty Wi-Fi w naszym laptopie poprzez włożenie innej karty o tych samych parametrach. Jeśli zadziała oznacza to uszkodzenie naszej karty i konieczność jej wymiany. Uczulamy równocześnie, że źródłem uszkodzenia może być też okablowanie, antena lub chipset zarządzający płytą główną laptopa. W taki przypadkach konieczna jest naprawa płyty głównej.

 

Problemy z siecią Wi-Fi lub LAN występują niezależnie od producenta komputera, dlatego staramy się naprawić każdego dostarczonego przez Państwa laptopa.

 

Podejrzenia usterek:

  • Uszkodzona karta Wi-Fi,

  • Uszkodzona płyta główna,

  • Uszkodzony lub nie zainstalowany sterownik Windows (konieczna reinstalacja sterownika).

 

Serwis komputerowy Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.