Niebieski ekran w Windows

 

Niezależnie od producenta laptopa, niebieski ekran z komunikatem występuje bardzo powszechnie. Najczęściej powodem tego zdarzenia jest zużycie się dysku twardego i uszkodzenie się pewnej jego części, co powoduje, że dane użytkownika są odczytywane (nie zawsze), obszary systemowe ulegają nieodwracalnej awarii.

 

System Windows traci wówczas funkcjonalność. Jak wspomnieliśmy wyżej, przyczyną nie jest konstrukcja laptopa, nie jest nią również rodzaj płyty głównej. Zdarzają się tu jednak wyjątki, niejednokrotnie dochodzi do uszkodzenia chipsetu, który odpowiada za sterowanie płytą główną oraz kontrolę nad urządzeniami.

 

Bezpłatna wycena naprawy i ustalenie usterki do 2 dni roboczych w naszym serwisie.

 

Niebieski ekran Windows może potencjalnie doprowadzić do uszkodzenia całego systemu. Zwany inaczej „bluescreen” jest błędem krytycznym systemu. Błędy mogą być najróżniejszego rodzaju, ich wspólną cechą jest zatrzymanie pracy komputera i utrata niezapisanych dokumentów, bieżących danych. Niebieski ekran często zwiastuje dalsze kłopoty zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem.

 

Rozwiązanie problemu:

Oto trzy metody, jakie można podjąć, aby rozwiązać problem z niebieskim ekranem systemu Windows:

 

  1. Aktualizacja przestarzałych sterowników na komputerze. Możliwe, że dochodzi do konfliktu sterowników systemu stąd blokowanie startu komputera, bądź zawieszania się. Trzeba ściągnąć sterowniki do wszystkich urządzeń komputera i spróbować je zainstalować.
  2. Usunięcie wirusów i programów szpiegowskich. Należy przeprowadzić pełne skanowanie komputera, nie dajmy się zwieść faktowi, że mamy już działający w tle program antywirusowy! Szkodliwe oprogramowanie bywa naprawdę pomysłowe i może zaszkodzić naszemu systemowi na niezliczoną ilość sposobów. Jeśli nic nie zostanie wykryte, można wykorzystać jeden ze skanerów online. Świetnym narzędziem jest Ad-Aware, który specjalizuje się w tropieniu śmieciowego i szkodliwego oprogramowania.
  3. Naprawa rejestru systemu Windows, uruchom program do czyszczenia rejestru, przeskanuj cały rejestr i napraw wszystkie błędy. Większość niebieskich ekranów błędów związane są z problemami rejestru systemu Windows. Niebieski ekran śmierci może być spowodowany przez uszkodzone i szkodliwe wpisy w rejestrze.

 

 

Inne powody niebieskich ekranów to uszkodzenie dysku twardego, awaria systemu, uszkodzenie płyty głównej oraz wiele innych przyczyn.

 

Serwis komputerowy Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.