Połamane zawiasy lub obudowa

 

Uszkodzenie obudowy w tym również zawiasów ekranu zazwyczaj nie ma większego wpływu na działanie laptopa, wygląda jednak mało estetycznie.

  

Na domiar złego połamany zawias może z dużym prawdopodobieństwem spowodować pęknięcie ekranu (zwłaszcza przy gwałtownym zamykaniu i otwieraniu pokrywy laptopa).

 

 Często jedna strona zawiasu jest związana z częścią plastikową obudowy, co wiąże się z koniecznością wymiany zawiasu wraz z obudową górną lub dolną.

 

Jeśli zauważasz, że zawiasy ciężko pracują lub występują luzy przy zamykaniu i otwieraniu ekranu, należy oddać laptopa na konserwację.

 

Dalsze użytkowanie doprowadzi albo do uszkodzenia prowadnicy zawiasów, albo plastikowej obudowy, w najgorszym przypadku nawet uszkodzenie płyty głównej czy taśmy łączacej matryce z płytą główną.

 

Serwis komputerowy Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.