Rozmyty, biały lub blady obraz

 

Gdy dochodzi do problemów z obrazem na ekranie (matrycy), należy zwrócić uwagę, czy laptop w przeszłości się nie przegrzewał lub nie wyłączał podczas pracy. Większość przypadków związanych z dziwnym zachowaniem ekranu jest efektem uszkodzenia się grafiki. Dalsze możliwe usterki to uszkodzenie ekranu matrycy mechaniczne lub elektroniczne.

 

Przy uszkodzeniu grafiki widzimy na ekranie dziwne, kolorowe znaczki (np. kwadraty) lub brak obrazu. Na matrycy dochodzi wówczas do przebarwień, mających charakter dynamiczny (tzn. ulegają one zmianom podczas pracy komputera).

 

W przypadku takich objawów uszkodzona jest elektronika matrycy i nie ma możliwości jej naprawy w rozsądnej cenie, pozostaje wymiana ekranu laptopa. Z kolei rozmycie obrazu stanowi następstwo uszkodzeń mechanicznych, zwiastuje problemy z zawiasami albo taśmą prowadzącą do matrycy.

 

Tego typu usterki występują wskutek wstrząsów, upadków i szybkiego zamykania pokrywy laptopa. Wadliwe części można naprawić lub wymienić.

 

Serwis komputerowy Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.