Uszkodzone gniazdo zasilania w laptopie

 

Wymieniamy gniazda zasilania we wszystkich markach laptopów. Przy uszkodzeniu mechanicznym gniazda, gdy gniazdo jest wyłamane, wpadło do środka obudowy, ułamany jest bolec (pin gniazda), lub gniazdo zasilania się rusza konieczna jest wymiana gniazda. Nie warto tu próbować naprawiać usterki lutując stare gniazdo, bowiem nie znika zagrożenie powtórzenia się usterki i jej rozwinięcia do uszkodzenia przetwornicy płyty głównej.

 


Szczególnie problem z gniazdem zasilania występuje w laptopach Asusa gdzie dochodzi do uszkodzenia styków gniazda z płytą główną, co skutkuje przerywaniem zasilania przy pracy lub gniazdo rozgrzewa się i topi wtyczkę zasilacza.

 

Objawy problemów z zasilaniem:

 

  • Brak zasilania jest jednym z najczęstszych problemów laptopów i może zawierać jedną lub więcej z następujących objawów,
  • Gniazdo zasilania może mieć krótkotrwałe ładowanie lub tylko wtedy, gdy złącze jest ustawione pod kątem,
  • Światło ładowania może nie świecić bez względu na kąt złącze rusza się,
  • Bateria może się rozładować, gdy laptop jest włączony, ale ładować kiedy jest wyłączony,
  • Zapach spalenizny można zauważyć gdy laptop jest włączony lub podczas ładowania,
  • Można zauważyć, że gniazdo zasilania jest gorące po wyjęciu wtyczki.

 

Złącze zasilania inaczej gniazdo zasilania stosowane w większości laptopów jest bardzo słabej konstrukcji, ruch wtyczką wyjmowanie i wkładanie, ten sam ruch jest obciążeniem dla kilku złączy lutowanych łączących się z płytą główną, dzięki czemu awaria z powodu zmęczenia materiału lutowniczego jest dosyć częsta.

 

Naprawa gniazd:

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń związanych z zasilaniem jest używanie zasilacza nieoryginalnego w stosunku do producenta i innych parametrów zasilacza w stosunku do parametrów laptopa.

 

Jeśli usterka występuje po stronie spalonego gniazda zasilania, styków i elementów przetwornicy można w takich sytuacjach naprawić płytę główną, jeśli został ona spalona wokół gniazda zasilania, więc nie martw się, jeśli wyczujesz spaleniznę. Po prostu wyłącz laptopa i przynieś do serwisu.

 

Wymiana złącza zasilania wygląda pozornie łatwo, ale jest to praca wymagająca kwalifikacji i doświadczenia, do tego jest bardzo mało miejsca wewnątrz laptopa, to zdecydowanie nie jest praca dla majsterkowiczów.

 

Bezpłatna wycena naprawy i ustalenie usterki do 2 dni roboczych.

 

 

Serwis komputerowy Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.