Uszkodzone gniazdo laptopa USB, HDMI

 

Do uszkodzeń najczęściej dochodzi w wyniku przesunięcia laptopa, pociągnięcia za kabel, upadku, uderzenia. Naruszenie gniazda powoduje uszkodzenia styków na płycie głównej, stąd brak połączenia z urządzeniem albo przerywanie kontaktu podczas pracy.

 

Możliwe jest, iż część wtyczki nadal tkwi w gnieździe, doprowadzając do zwarcia. Oprócz przyczyn czysto mechanicznych, uszkodzenia gniazd mogą też spowodowane zalaniem laptopa, płytka drukowana wraz z elektroniką korodują, co doprowadza do uszkodzenia elementów, a tym samym uszkodzenia wejść LAN, USB, HDMI, Jack.

 

Jeśli jednak nie miało miejsca żadne z powyżej wymienionych zdarzeń, należy sprawdzić system Windows, zawinić może tu chociażby konflikt oprogramowania lub sterowniki. Żeby być pewnym należy przeinstalować system na nowo i wgrać sterowniki. Jeśli po wgraniu systemu nadal występują problemy, przyczyną może być przegrzanie laptopa i w konsekwencji uszkodzenie chipsetu, mostka.

 

Inna możliwość to uszkodzona płyta główna. W tym wypadku konieczne jest sprawdzenie.

 

Zapraszamy na bezpłatną wycenę usterki i diagnozę naszym serwisie Cam-Tech. 

 

Serwis komputerowy Cam-Tech Zaprasza.

Zadzwoń: 790 807 829

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia ! Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy.

Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy.