Monitoring Suwałki, Ełk i okolice.

Szukasz firmy, która wykona montaż kamer przemysłowych? Świetnie trafiłeś! Obsługujemy Osoby prywatne jak i firmy, obsługujemy duże i małe systemy monitoringu.

Oferujemy tylko kompleksowe usługi, montujemy systemy monitoringu oraz serwisujemy każdego rodzaju monitoringi. Od lat wykonujemy montaż monitoringu, a w naszej ofercie znajdziesz najlepsze na rynku kamery przemysłowe, umożliwiające pełen monitoring nawet największego terenu.

Instalacja monitoringu w naszej firmie obejmuje dobór odpowiedniego sprzętu do monitoringu, montaż okablowania na obiekcie, montaż kamer w ustalonych miejscach, konfigurację cłego systemu monitoringu oraz uruchomienie sieci strukturalnej do monitoringu.

thumb
Działamy kompleksowo od wyceny po montaż okablowania, montaż kamer a na końcu instalacji kamer należy profesjonalnie skonfigurować cały monitoring. Jeżeli posiadasz już monitoring i uległ on awarii, zapraszamy do kontaktu, serwisujemy monitoringi każdej marki.

Za pośrednictwem nawet jednej kamery do monitoringu, właściciel może w czasie rzeczywistym mieć podgląd na obiekt, oraz odtwarzać nagrania z przeszłości. Decydując się na kamery przemysłowe IP, mamy do dyspozycji całą gamę funkcji. A między innymi:

Nalepszą a zarazem najbardziej porządaną funkcją monitoringu jest - wykrycie przekroczenia linii.
Na poniżej załączonym zdjęciu widać niebieskie linie, to są tak zwane linie przekroczenia, my nazywamy to "wirtualny płot", po przekroczeniu przez człowieka, auto, rower czy motor następuje powiadomienie do aplikacji, ochrony, alarmu czy innej dowolnej formy odstraszania. Co istotne monitoring nie reaguje na inne małe obiekty. Monitoring reguje na duże zwierzęta, konie, krowy, łosie. Linie przejścia reagują na przekroczenie tylko w określonym kierunku, linie są dowolnie konfigurowalne. A do > B - B do > A lub w obie strony A < > B.

Detekcja wtargnięcia na teren chroniony. Podobnie jak przekroczenie linii, z tą różnicą że każde najmniejsze przekroczenie linii wywołuje alarm w aplikacji lub instalacji alarmowej. Nawet kot czy pies wywoła alarm, funkcja ta w przeciwieństwie do przekroczenia lini ma za zadanie całkowicie chronić teren.

Na poniższym zdjęciu widać jak monitoring objął auta w żółte linie, to oznacza że obiekty są blisko jednej z linii, kamera przemysłowa skupia się na obserwowaniu obiektów. Linia która występuje na autach, jest ustawiona na samo wejście i służy gdy nie ma nikogo w domu.

thumb
Detekcja ognia, mniej popularna w śród osób prywatnych ale popularna funkcja w przemyśle. Kamery na podstawie koloru są w stanie stwierdzić, czy wystąpił pożar na obiekcie, początkowo sygnalizują problem, jeżeli problem będzie występował przez dłuższy czas wyzwolą podpięte alarmy na obiekcie.
thumb
Detekcja dźwięku, mało kto korzysta prywatnie z takich rozwiązań monitoringu, ale zdarzało nam się tą funkcje konfigurować na szczelnie zamkniętych halach produkcyjnych które są ściśle strzeżone, do takiego stopnia że wchodząc na obiekt podpisywaliśmy dokumenty że nawet kolor ścian był tajny. W przypadku wykrycia jakiegokolwiek dźwięku na obiekcie, następuje powiadomienie do aplikacji lub systemu alarmowego.

Wykrycie pozostawionego lub zabranego przedmiotu, wykrywanie porzuconego i zabranego obiektu działa tylko w wybranej strefie chronionej lub na całym obiekcie. Kamery analizują obaz i wyszukują zmian w obrazie i elementach wyposażenia od momentu konfiguracji kamery lub ostatniego powiadomienia. Jeżeli jakiś obiekt zostanie porzucony lub zabrany otrzymamy stosowne powiadomienie.
thumb
Identyfikacja twarzy i wykrywanie twarzy. Jeśli kamery do monitoringu wykryją w swoim zasięgu człowieka, a jego twarz jest widoczna na tyle by ją odczytać, oprogramowanie wbudowane w monitoring uruchomi funkcję rozpoznawania twarzy. Monitoring umożliwia weryfikację i identyfikację twarzy osoby w zasięgu pola widzenia, co często podnosi skuteczność pracy ochrony na dużych obiektach. W zależności od modelu kamery lub rejestratora, wyróżnia się dwa sposoby identyfikacji. Jednym ze sposobów jest dokładna analiza konkretnych cech twarzy, a technika 3D rejestruje trójwymiarowy obraz głębi twarzy. Funkcja zapisuje twarze oraz analizuje podobieństwo w bazie, powiadamiaja o wykryciu i śledzi obiekt.
thumb
Zliczanie osób oraz określanie wieku. Kamera potrafi określić wiek na podstawie wzrostu, dodatkowo zlicza wejścia i wyjścia ze sklepu. Systemy monitoringu do liczenia ludzi, były wszędzie na szybko montowane przede wszystkim ze względu na pandemię. Podobnie było z rejestrowaniem temperatury człowieka. Obecnie monitoring wykorzystuje się do zliczania wejść i wyjść w sklepach, dla statystyk sprzedaży. Ile razy zdarzyło się wchodzić w dziesięciu do sklepu po jedną baterię?, słaba sprzedaż odbija się na pracownikach.
thumb

Zakładanie kamer do monitoringu nie jest niczym skomplikowanym, ale konfiguracja choćby jednej kamery do monitoringu lub skonfigurować cały monitoring to już małe wyzwanie. Pomożemy w zrozumieniu wszystkich funkcji, wyjasnimy konfigurację i obsługę aby monitoring spełniał w pełni swoje zadanie. Skonfigurujemy wszystkie funkcje, tak by monitoring działał na 100%. Przeszkolimy z obsługi od a do z w zrozumiałym języku dla każdego.

Instalacja monitoringu a cena, każdego interesuje ten aspekt, ile kosztuje zakładanie monitoringu. Montaż telewizji przemysłowej nie należy do najtańszych, kamery do monitoringu potrafią kosztować i 1000 zł za jedną, ale czy aż takie kamery nam potrzeba? Aby wycenić montaż telewizji przemysłowej potrzebujemy kilku informacji: jak duży teren kamery mają obserwować, czy jest tam oświetlenie, jak długi zapis jest nam potrzebny, ile finalnie kamer ma być na obiekcie, czy jest okablowanie, jakie funkcje nas interesują? Aby instalacja kamer miałe ręce i nogi, trzeba wpierw ustalić te szczegóły a następnie możemy przystąpić do wyceny. Nie ma uniwersalnego schematu wyceny monitoringu. Powiedzmy że Klient zdecydował się na zakładanie monitoringu bez żadnych dodatkowych funkcji, prosty monitoring z zapisem.

Koszt takiego monitoringu ze średniej półki, gdzie montujemy 4 kamery, to około 3000 tysięcy złotych wraz z montażem, jeżeli chcemy obserować większy teren musimy brać pod uwagę lepsze kamery, wówczas montaż monitoringu będzie droższy o około 1000 zł. Ciężko jest wycenić montaż kamer przemysłowych bez wizji lokalnej i wiedzy na temat wymagań Klienta. Instalacja kamer nie należy do najtańszych, ale w 99% przypadków są do najlepiej wydane pieniądze. Reasumując, tańszy monitoring (przemysłowy) możemy kupić z montażem już od 2000 zł, w zależności od naszych wymagań.

Dlaczego monitoring jest taki drogi? Kamery ze znanego portalu mają więcej funkcji i są tańsze.

Kamery, które można znaleźć na powszechnie znanym portalu, to nic innego jak nabijanie Klienta w butelkę. Wielu powie, że to nieprawda, kamery z portalu to świetnie wydane pieniądze, bo u znajomego działają już długo. Zgadzamy się z tym, że nie wszystko, co jest dostępne na portalu, jest złe, ale 90% to zwykłe oszustwo. Kamery, które deklarują 4, 5 czy 8 megapikseli, nie mają nic wspólnego z rzeczywistą rozdzielczością, ponieważ ich przetwornik nigdy nie będzie w stanie zapisać obrazu o takiej rozdzielczości, jaka jest deklarowana na ulotce. "Jak się to mówi, papier wszystko przyjmie".

Mieliśmy wielokrotnie doczynienia z kamerami, które deklarowały 5 megapikseli, a nie miały nawet 1 megapiksela. Obraz był sztucznie podbity przez mikroprocesor, tak aby Klient myślał, że ma dobry produkt. Skuteczność tych kamer i ich wszystkich funkcji jest niewielka, kamera potrafi nagle przestać reagować na ruch czy rozpoznawać obiekty. Spotkaliśmy się z takim zjawiskiem i nie udało nam się tego naprawić. Importer kamery po prostu wymienił na nową, ale gwarancji już na nie nie ma. W rezultacie zostaniemy z niesprawnym sprzętem i bez kamer.

Na znanym protalu możemy także spotkać się z markowymi systemami monitoringu, szczególnie gotowcami które są niesamowicie tanie i posiadają 2, 3, 5 letnią gwarancję producenta. Nic bardziej mylnego i przekonało się o tym już wielu Klientów, sami producenci się od tych kamer odcinają i odmawiają jakiegokolwiek wspracia i gwarancji. Kamery z portalu czy kompletne monitoringi są wypuszczone na rynek chiński a nie europejski, dużo firm je ściąga nielegalnie do europy za bezcen, nakałdając marżę 500% i sprzedając jako markowy produkt w lepszej cenie od orginału. Zdziwinie następuje w momencie odesłania na gwarancję do producenta, okazuje się że kamery nie posiadają gwarancji, stąd takie tanie sprodukty na allegro. Nie polecamy takich zakupów, nasza firma pozyskuje sprzęt tylko i wyłacznie od oficjalnych dystrybutorów z Polski. Posiadamy niezbędne autoryzacje i szkolenia na sprzęt który montujemy.