Kamery przemysłowe

Jaki rodzaj monitoringu wybrać? - to pytanie zadają sobie osoby zainteresowane jego założeniem. Coraz więcej osób decyduje się na montaż kamer ze względu na ich coraz niższą cenę, ale także ze względu na wymogi ubezpieczeniowe. Największym zainteresowaniem nadal cieszą się systemy analogowe, tak zwane monitoringi HD. Czy monitoring HD - FULL HD jest gorszy od monitoringu IP? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi.

Monitoringi analogowe jak i cyfrowe mają swoje zalety i wady. Dużym plusem monitoringu IP jest rozdzielczość kamer, od 1Mpx aż nawet do 12Mpx, co daje nam znacznie lepszy obraz w porównaniu do kamer HD. Decydując się na monitoring cyfrowy zyskujemy możliwość bezpośredniego wejścia z komputera, telefonu czy poprzez tablet z dowolnego miejsca na ziemi nawet do poszczególnych kamer, co jest niewątpliwie bardzo dużym atutem tego rozwiązania.

Monitoringi IP, monitoring wizyjny, telewizja dozorowa CCTV - Closed Circuit TeleVision (co w tłumaczeniu oznacza telewizję o obwodzie zamkniętym, najczęściej opisywane jako telewizja przemysłowa) – to rozbudowane systemy pozwalające na rejestrację obrazu po przez sieć ethernet. Możliwości takich sieci są nieograniczone. Można do nich wpiąć dowolną ilość kamer i rejestratorów.

Monitoring wizyjny, określany też jako telewizja dozorowa, różni się od zwykłej telewizji analogowej HD tym, że obraz z kamer jest przesyłany przez sieci: LAN, światłowody lub drogą radiową. Sygnał ten odbierany jest w miejscu montażu rejestratorów lub serwerów przeznaczonych do zapisu obrazu na macierzach, a co za tym idzie - zapis może odbywać się nawet na w lokalizacji oddalonej o kilkaset kilometrów lub też lokalnie w zamkniętej sieci domowej. Każda z kamer IP w sieci posiada swój własny adres IP, hasło oraz login, więc systemy te są znacznie bezpieczniejsze od systemów analogowych HD.

Do złożenia zestawu monitoringu niezbędne są: rejestratory IP lub serwer, kamery IP, urządzenia sieciowe typu SWITCH oraz dyski HDD przeznaczone do pracy ciągłej 24/7 do zapisu danych (obrazu).

Obraz z kamer IP może być zapisywany na wielu rejestratorach lub serwerach jednocześnie, a podgląd lub odtwarzanie zdarzeń może odbywać się z dowolnego miejsca na ziemi (oczywiście do tego wymagany jest dostęp do internetu). Zarówno do zapisu, jak i podglądu kamer dostęp może mieć nieograniczona liczba osób - i to na żywo.

Monitoring

- projekt, dostawę, montaż kamer IP,
- konfiguracja sieci monitoringu IP,
- wymianę systemów monitoringu analogowego na IP,
- fachowe doradztwo w doborze monitoringu,
- zapewniemy kamery zastępcze w przypadku awarii.

Monitoringi

Montaż kamer przemysłowych

Instalacja kamer, kamery, monitoringi. +48 790 807 829