instalacje teletechniczne

Podczas budowy nowego domu, czy remontu starego mieszkania, zazwyczaj zabieramy się do wymiany lub układania całej instalacji elektrycznej, sieci lan czy innego okablowania, powszechnie stosowane są kable elektryczne, internetowe a także świałowody. Powszechnie takie instalacje nazywają się "okablowanie strukturalne", bez tego okablowania nasz dom nie był by w ogóle funkcjonalny. Sieci teletechniczne w ścianach naszego domu, pozwalają złączyć ze sobą bardzo wiele urządzeń z dziedziny IT. A między nimi są to: kamery, alarmy, telefony cyfrowe VOiP, powszechne WIFI, telewizja cyfrowa, internet, sposobów zastosowania takiej instalacji jest nieskończenie wiele. Tworząc przy tym jedną wielką sieć LAN z odrobiną elektryki. Okablowanie które ułożymy ma bardzo szerokie zastosowanie, praktycznie niczym nieograniczone, warto zainwestować w montaż okablowania. Takie okablowanie budynków musimy solidnie przmyśleć, zaprojektować zgodnie z tym czego będziemy w późniejszym etapie od naszego domu wymagać. Dla przykładu: sterowanie bramą wjazdową, bramą garażu, zdalne otwieranie i zamykaniem drzwi do domu, kontrola nad roletami, alarmem, zdalnym dostępem do domofonu czy monitoringiem. Dobrze zaprojektowana i wdrożona instalacja tworzy nam nic innego jak inteligetny dom i spójną całość.

Trudnimy się:

  • światłowody,
  • sieci lan,
  • sieci elektryczne
  • okablowanie zbiorcze do anten satelitarnych i naziemnych
  • okablowanie do nagłośnienia
  • okablowanie do alarmu
  • okablowanie do kamer

Sieci Teletechniczne

Do czego służy jeszcze okablowanie strukturalne? Okablowanie strukturalne, dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu, znajdziemy w każdym miejscu, w którym podłączony jest do gniazdka chociaż jeden komputer. W domach i nie tylko służy do dostarczenia telewizji kablowej, internetu, a w nowoczesnych domach do nowoczesnych systemów BMS. Czym jest BMS? BMS, a z angielskiego "Building Management System", jest to system automatyki naszego domu, który daje nam możliwośc zarządzania i monitorowania wszystkich urządzeń znajdującymi się w naszym domu i oczywiście w jego okolicy. BMS jest wykorzystywany do sterowania instalacjami oświetlenia, instalacjami grzewczymi, klimatyzacją, alarmami, kamerami, sterowanie drzwiami, bramą itd. BMS umożliwia wygodne i efektowne zastosowanie, a nawet przemianę naszego domu w dom typu smart, jednym słowem inteligentny dom.

W budownictwie przemysłowym, takim jak markety, centra handlowe lub małe sklepy, instalacje teletechniczne są niezbędnym elementem. Na bazie okablowania strukturalnego opiera się wszystko, począwszy od kas, po drukarki, telefony czy wifi z którego często korzystają także Klienci sklepu. Ponad to, w takich sklepach na takim okablowaniu oparte są alarmy, kamery, systemy przeciwpożarowe i inne systemy bezpieczeństwa. W zależności od zapotrzebowania, okablowanie strukturalne może być wykonane na różne sposoby i z różengo typu okablowania. Zazwyczaj stosowana jest tak zwana skrętka internetowa, są to kable 4-parowe, które mają swoje zastosowanie głównie w doprowadzaniu sygnału do urządzeń końcowych, takich jak: kontrola dostępu, monitoringu, alarmu, rejestracj czasu pracy a nawet zwyczajnego skanera cen. Sieć strukturalna jest to skomplikowana infrastruktura kabelków, a choćby najmniejszy błąd może szybko spowodować częste awarie. Warto więc jest zlecić montaż okablowania doświadczonej ekipie instalatorów. To zagwarantuje nam sprawne działanie takiej sieci, prawidłowo dobrane elementy.